Bu sabah…

Sabah 07:34… Işık uyuyor. Birazdan uyanır, belki uyandı bile. İçeriden gelen düşük şiddetteki mırıltılara göre uyandı. Yazı yazmaya başlamak için yanlış  zaman olduğunu içten içe biliyordum gerçi ama olsun bazen birkaç cümle bile iyi gelir insana hele sabahın beşinde sırt ağrıları ve dünyanın en tatlı mızırtısı ile uyanıp koparabildiği sınırlı vakitte egzersiz yapmak yerine kahve içmeyi seçmiş olmanın suçluluğu hala  tazeyken bir iki cümle yazmak bile iyi gelir.
Mırıltılar hala düşük şiddette kendi kendine takılıyor bizimki. Biraz yalnız vakit geçirsin her anında başına dikilmek doğru değil sanırım. Etrafı izleyip hayatı öğreniyor, konuşma pratikleri bile yapıyor bazen.
Bugün yine kasvetli bu ülke nedense… Sabah haberlere göz gezdirirken günlük tecavüz ve şiddet limitimi erkenden doldurduğum içindir belki. Dürüst olmamı ister misiniz? Artık öfke ve mücadele azminin yerini uzaklaşmak arzusu alıyor. Yeni dönemin trendi bu değil mi : ” Kaçıp başka yerlere, sevdiklerimiz için daha az endişeleneceğimiz yerlere gitme hayalleri kurmak…”  Korkakça mı? Ya da belki bencilce ha? Belki de sadece içgüdüsel bir tepkidir. Savaş ya da Kaç! Artık savaşamayacağımızı düşündükçe kaçma isteği baskın geliyor. Daha da dürüst olayım mı? Eskiden sanırım çekinirdim insanlığa inancımı yavaş yavaş yitirdiğimi söylemeye ya da bir oto sansür sustururdu beni belki de umutsuzluğu yaymanın kötülüğüne inandığımdandır. Ama nedense bu sabah dürüst olasım var ve bu blogdaki ilk yazımdan bugüne insanlığa inancımın büyük oranda sarsıldığını söylemeden yapamadım işte. Gerçi nasılsa hiçbir yere kaçacağımız, kaçabileceğimiz de olmadığına, kaderimiz bu ülkenin kaderine bağlı olduğuna göre tünelin ucundaki ışığı görene kadar yürümekten başka yapacak bir şey yok…
Tünelin ucundaki Işık demişken benim Işığım yan odadan çağırıyor… Yine yazacağım…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: